X
Введіть слово для пошуку

ВРП закликає фіксувати та повідомляти про воєнні злочини РФ

09.03.2022

Вища рада правосуддя звертається до суддів, суддів у відставці, усіх працівників органів системи правосуддя та громадян України, які є свідками  воєнних злочинів Російської Федерації проти цивільного населення та інших злочинів, із закликом фіксувати та надсилати такі докази на офіційні державні ресурси для того, щоб отримати перемогу у юридичній площині.

Як інформує Офіс Генерального прокурора, з метою використання доказів у Міжнародному кримінальному суді в Гаазі, в українських судах, а також під час потенційних спеціальних міжнародних трибуналів, їх необхідно відповідально і кваліфіковано зібрати і оформити згідно з міжнародними стандартами.

Тому з метою правильної акумуляції та документування важливої інформації про злочини ворога створений єдиний ресурс, своєрідний доказовий хаб, з яким працюють всі правоохоронні і державні органи - warcrimes.gov.ua

На цій платформі об’єднані зусилля правоохоронців, експертів, представників громадських і міжнародних організацій, журналістів і всіх, хто хоче допомогти і фіксує вбивства мирних громадян та інші злочини Російської Федерації на нашій землі.

На сайті вказаної платформи розміщена покрокова інструкція для тих, хто передає свідчення.

Наразі 39 країн звернулось до Міжнародного кримінального суду з закликом розслідувати ситуацію в Україні. Країни-партнери відкрили власні кримінальні провадження за своїм національним законодавством і допоможуть збирати покази свідків, вимушених біженців з України, які пережили жах війни, зазначає Офіс Генерального прокурора.

Крім того передати докази можна за допомогою спеціального чат-боту Tribunal.ua за посиланням: https://bit.ly/3hPpezs. Про це у Телеграм-каналі поінформувала Держспецзв’язку.

Tribunal.ua зазначає, для того, щоб зафіксувати злочин, потрібно дістати камеру та розпочати зйомку:

1. Власного обличчя та назвати своє ПІБ, дату, час та точне місце зйомки (геолокація)

2. Свідчення поранених та постраждалих із зазначенням ПІБ та дати народження, контактних даних (адреса, номер телефону)

3. Деталі пошкодження майна (будівлі, транспортних засобів, іншого майна)

4. Деталі ворога (техніка, зброя ворога, пересування, особисті дані)

 

Що фіксувати?

1. Докази вбивства та насильства цивільних чи військових осіб:

- вбивства

- катування (побиття, зґвалтування, каліцтво)

- утримання у заручниках чи у полоні

 

2. Докази використання зброї та військової техніки РФ:

- обстріли зі стрілецької зброї, артилерії чи повітря

- використання вогнепальної зброї

- пересування та застосування військової техніки

 

3. Докази грабежу, заволодіння та руйнування майна цивільних та держави:

- привласнення та руйнування майна, транспорту, пального

- руйнування культурних пам’яток

 

4. Персональні дані ворога:

- персональні дані, документи, паспорти

- позивні та псевдоніми

- розпізнавальні знаки

Також, як зазначає Держспецзв’язку, документальні свідоцтва військових злочинів можна передавати безпосередньо Головному прокурору Міжнародного кримінального суду у Гаазі Карім А.А. Хану на електронну пошту  otp.informationdesk@icc-cpi.int.

Писати можна будь-якою мовою - для нього зроблять переклад.

Надсилати можна фото, відео, документи, свідчення очевидців, зокрема щодо вбивства російськими окупантами мирних жителів, ракетно-бомбових та артилерійських ударів по лікарнях, школах, житлових будинках та інших цивільних об’єктах.

У разі наявності такої інформації просимо усіх долучитися до її збору і передачі для використання  у юридичній площині на міжнародній арені.

Разом до перемоги!