X
Введіть слово для пошуку

ВРП затвердила зміни до Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) ЄСІТС

26.01.2022

25 січня 2022 року Вища рада правосуддя затвердила зміни до Положення  про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи з метою приведення автоматизованого розподілу судових справ у відповідність до чинного законодавства.

Вказане Положення затверджено Рішенням ВРП від 17 серпня 2021 року № 1845/0/15-21 та визначає порядок функціонування в судах та органах системи правосуддя окремих підсистем (модулів) ЄСІТС, зокрема підсистем «Електронний кабінет», «Електронний суд» та підсистеми відеоконференцзв’язку; порядок вчинення  процесуальних дій в електронній формі з використанням таких підсистем; особливості використання в судах та органах системи правосуддя іншого програмного забезпечення в перехідний період до початку функціонування ЄСІТС у складі всіх підсистем (модулів).

Відповідно до положень чинного законодавства ЄСІТС забезпечує, з-поміж іншого, визначення судді (судді-доповідача) для розгляду конкретної справи у порядку, встановленому процесуальним законом.

Оскільки особливості розподілу судових справ встановлюються Положенням про ЄСІТС та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів) та, враховуючи, що визначення судді-доповідача для розгляду конкретної справи забезпечується ЄСІТС, виникла необхідність внести відповідні зміни до Положення.

Відповідно до затверджених Радою змін Положення доповнено, зокрема, розділом IV «Особливості автоматизованого розподілу судових справ».

Рішення прийнято після консультацій із представниками Державної судової адміністрації України та Ради суддів України.

Державній судовій адміністрації України доручено до 1 березня 2022 року забезпечити приведення автоматизованого розподілу судових справ у судах у відповідність до затверджених змін.