X
Введіть слово для пошуку

ВРП затвердила зміни до ЄДРСР з метою забезпечення доступу до судових рішень

28.12.2021

Вища рада правосуддя затвердила зміни до Порядку ведення Єдиного державного реєстру судових рішень, згідно яких не допускається обмеження або відтермінування загального доступу до електронних ресурсів Реєстру з інших підстав, ніж це визначено законами України «Про доступ до судових рішень», «Про державну таємницю» і  самим Порядком.

З проханням вжити заходів щодо недопущення безпідставного обмеження загального доступу до судових рішень в ЄДРСР до ВРП звернулася Національна асоціація адвокатів України.

За повідомленням НААУ адміністратор ЄДРСР допускає дії щодо обмеження доступу до судових рішень на підставі звернень прокурорів, що не відповідає чинному законодавству.

Згідно з листом Державного підприємства «Інформаційні судові системи» отримано до виконання 1790 постанов слідчих органів щодо обмеження повного та загального доступу до електронних копій судових рішень у Реєстрі. На виконання зазначених постанов слідчих органів ДП «ІСС» обмежено повний та загальний доступ до 60080 електронних копій судових рішень, що містяться в Реєстрі.

Слід зазначити, що законодавством передбачений вичерпний перелік підстав та способів обмеження доступу до судового рішення зокрема щодо проведення негласних слідчих (розшукових) дій.

Зазначена категорія судових рішень не підлягає оприлюдненню до моменту їх розсекречування у встановленому законом порядку. Розсекречення матеріальних носіїв інформації щодо проведення негласних слідчих (розшукових) дій здійснюється у суді за поданням прокурора.

Без дотримання принципу відкритості судових рішень можливість вивчення та утвердження судової практики, а також превентивна функція щодо виникнення інших спорів нівелюється та порушується право особи на оскарження судового рішення.

Тому ВРП вирішила внести відповідні зміни до ЄДРСР та розширити можливості використання судових рішень задля встановлення судової практики та удосконалення процедури оскарження.