X
Введіть слово для пошуку

ВРП звернеться до Офісу Генерального прокурора за фактами втручання працівника правоохоронного органу у професійну діяльність судді

20.10.2020

Суддя Херсонського міського суду Херсонської області Оксана Кузьміна повідомила, що у її провадженні перебуває цивільна справа за позовом до Управління Служби безпеки України в Херсонській області про визнання незаконним та скасування протоколу засідання житлово-побутової комісії, встановлення факту постійного проживання та визнання права на приватизацію квартири.

О. Кузьміна зазначила, що, залишаючи одне із судових засідань, позивач попередив її, що звернеться зі скаргами до Вищої ради правосуддя, та погрожував їй зустріччю з ним як працівником Служби безпеки України у зв’язку з відмовою в задоволенні його заяви про відвід.

Суддя вважає, що такі висловлювання та погрози використати службові повноваження працівника Служби безпеки України є втручанням у діяльність судді щодо здійснення правосуддя з метою спонукати її до прийняття «потрібного» позивачу рішення.

За заявою судді Кузьміної О.І. про втручання в її професійну діяльність з боку працівника Управління Служби безпеки України в Херсонській області внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною першою статті 376 Кримінального кодексу України.

Саме по собі звернення учасника судового провадження із дисциплінарною скаргою до ВРП до закінчення судового розгляду справи не має ознак впливу на суд чи втручання у діяльність суду, крім випадку, коли це здійснюється як тиск на суддю з метою, зокрема, перешкодити виконанню професійних обов’язків або схилити до винесення неправосудного рішення тощо.

Водночас така поведінка учасника справи, який є працівником правоохоронного органу, могла бути використана як засіб впливу на суддю Кузьміну О.І. з метою спонукати її до певної поведінки або прийняття «потрібного» позивачу судового рішення.

Вища рада правосуддя вирішила звернутися до Офісу Генерального прокурора щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочину у кримінальному провадженні за фактами, викладеними у повідомленні судді Херсонського міського суду Херсонської області Кузьміної О.І.