X
Введіть слово для пошуку

ВРП звернеться до Офісу Генпрокурора щодо втручання в діяльність судді Добропільського міськрайонного суду Донецької області

24.09.2021

Суддя Добропільського міськрайонного суду Донецької області Корнєєва Владлена Вікторівна звернулася до ВРП із повідомленням про втручання у її діяльність як судді щодо здійснення правосуддя. У повідомленні суддя вказала, що позивач у цивільній справі, яка перебуває в її провадженні, від початку підготовчого судового засідання виявляв неповагу як до головуючого судді, так і до відповідача у справі.

Згодом, під час судового засідання, позивач відмовився одягнути засіб індивідуального захисту – маску, незважаючи на те, що йому було роз’яснено, що відповідно до вимог чинного законодавства, перебування фізичної особи у приміщенні суду без маски є адміністративним правопорушенням. У зв’язку із цим у судовому засіданні було оголошено технічну перерву.

Після відкладення підготовчого судового засідання позивач виклав для загального користування на своєму YouTube-каналі відеозаписи, на яких коментує дії суду як незаконні, спрямовані на повалення конституційного ладу, а Добропільський міськрайонний суд Донецької області як такий, що не утворений відповідно до закону.

На думку судді Корнєєвої В.В., позивач у своїх коментарях до викладених ним на YouTube-каналі відеозаписів дискредитує її як суддю, а також завдає шкоди авторитету судової влади, створюючи у суспільства хибне уявлення про незаконність дій судді та про діяльність Добропільського міськрайонного суду Донецької області загалом.

Крім того, судді стало відомо, що згодом позивач подав до поліції заяву про притягнення судді Корнєєвої В.В. до кримінальної відповідальності за статтею 109 Кримінального кодексу України (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади).

На думку судді, позивач у справі шляхом подання заяви про притягнення головуючого судді Корнєєвої В.В. до кримінальної відповідальності здійснює тиск на суд при здійсненні правосуддя з метою схилити суддю до вчинення чи невчинення певних процесуальних дій або ухвалення певного судового рішення, домогтися усунення судді від розгляду вказаної справи.

Необхідно зазначити, що незалежність і недоторканність суддів гарантуються статтями 126, 129 Конституції України, якими визначено, що суддя, здійснюючи правосуддя, є незалежним та керується верховенством права, вплив на суддю у будь-який спосіб забороняється.

Згідно зі статтею 48 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» суддя у своїй діяльності щодо здійснення правосуддя є незалежним від будь-якого незаконного впливу, тиску або втручання. Незалежність судді забезпечується, в тому числі, забороною втручання у здійснення правосуддя, відповідальністю за неповагу до суду чи судді. Статтею 376 КК України передбачено кримінальну відповідальність за втручання в будь-якій формі в діяльність судді з метою перешкодити виконанню ним службових обов’язків або добитися винесення неправосудного рішення.

До повноважень Вищої ради правосуддя статтею 131 Конституції України та статтею 3 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» віднесено вжиття заходів щодо забезпечення авторитету правосуддя та незалежності суддів.

З огляду на зазначене ВРП ухвалила рішення звернутися до Офісу Генерального прокурора щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочину у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною першою статті 376 Кримінального кодексу України, за фактами, повідомленими суддею Добропільського міськрайонного суду Донецької області Корнєєвою Владленою Вікторівною.