X
Введіть слово для пошуку

ВРП звернеться до Служби судової охорони щодо посилення охорони судів та суддів під час розгляду кримінальних справ і проваджень

08.10.2020

Вища рада правосуддя розглянула повідомлення судді Красногвардійського районного суду міста Дніпропетровська Костянтина Дружиніна про тиск з боку громадян під час розгляду кримінальної справи.

У повідомленні суддя поінформував ВРП, що у день судового засідання 13 серпня 2020 року до приміщення суду прибули близько 30 невідомих осіб із плакатами, гучномовцями та відеокамерами. Вказані особи увірвалися до залу судового засідання, у якому мав розпочатися судовий розгляд кримінальної справи, відмовилися надати документи, що посвідчують їхні особи, називали себе представниками громадськості. За словами судді, ці особи повністю заблокували зал судового засідання, здійснювали відеозйомку, здіймали галас та погрожували членам судової колегії фізичною розправою з невідомих підстав.

Особи відмовилися залишити зал судового засідання та продовжували вчиняти протиправні дії, намагалися увірватися до приймальні голови суду, не припиняючи погрожувати фізичною розправою членам колегії суддів, у зв’язку із чим працівники суду викликали співробітників поліції.

13 серпня 2020 року Чечелівським відділенням поліції Дніпровського відділу поліції ГУ НП в Дніпропетровській області внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення – втручання в діяльність судових органів (частина перша статті 376 Кримінального кодексу України).

Вказані обставини, пов’язані з розглядом конкретного кримінального провадження, можуть вплинути на винесення суддею певного рішення у справі.

Такі дії громадян (блокування суду, що супроводжується погрозами суддям) не узгоджуються із положеннями частини шостої статті 48 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» щодо обов’язку фізичних осіб поважати незалежність судді і не посягати на неї, є неприпустимими та можуть сформувати у суспільстві уявлення про безкарність протиправного впливу на судову систему та негативно позначитися на її незалежності в цілому, а тому повинні бути перевірені правоохоронними органами у порядку, встановленому Кримінальним процесуальним кодексом України.

З огляду на це Вища рада правосуддя вирішила звернутися до Офісу Генерального прокурора щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочину у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 13 серпня 2020 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною першою статті 376 Кримінального кодексу України, та до Служби судової охорони щодо вжиття заходів з посилення охорони судів та суддів під час розгляду кримінальних справ і проваджень.