X
Введіть слово для пошуку

ВРП звернулася до ГПУ, СБУ, НПУ, Мін’юсту та МЗС щодо оцінки дій ГО «Центр протидії корупції» та його голови правління і співзасновника В.Шабуніна

19 грудня 2019 року Вища рада правосуддя розглянула повідомлення члена Вищої ради правосуддя Маловацького Олексія Володимировича про втручання в його діяльність.

Як поінформував доповідач – член Вищої ради правосуддя Андрій Овсієнко, у повідомленні зазначено, що 10 грудня 2019 року Вища рада правосуддя розглянула скаргу судді окружного адміністративного суду міста Києва  Аблова Є.В. на рішення Другої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя від 8 квітня 2019 року № 1067/2дп/15-19 про притягнення його до дисциплінарної відповідальності.

Після цього Центром протидії корупції та головою правління і співзасновником цього Центру В.Шабуніним на особистій сторінці у соціальній мережі Facebook та на сайті громадської організації поширено недостовірну інформацію щодо розгляду у Вищій раді правосуддя 10 грудня 2019 року скарги судді окружного адміністративного суду міста Києва Аблова Є.В. на вказане рішення Другої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя.

На вказані дії Центру протидії корупції та голови правління і співзасновника цього Центру В.Шабуніна Вища рада правосуддя  відреагувала шляхом спростування недостовірної інформації .

Крім того, начальником управління інформації та забезпечення комунікаційної діяльності секретаріату Вищої ради правосуддя О.Лисенко на сторінці у мережі Facebook поширена публікація такого змісту: «Розгляд справи судді Аблова у ВРП як лакмусовий папірець: перевіряти інформацію слід навіть від Центр Протидії Корупції Vitaliy Shabunin. Умисний пропуск автором фактів у цих коментарях призвів до того, що ЗМІ подали інформацію так, що, мовляв, ВРП сьогодні умисно не притягла до відповідальності суддю за справи Майдану. Хоч дисциплінарна справа стосувалася зовсім інших питань – коментаря ТВ та порушення етики судді. Повідомлення вмить стало вірусним, його поширили навіть метри. Дякуємо Українська правда Радіо Свобода УКРІНФОРМ Lb.ua / Лівий Берег за готовність подавати факти як вони є. Те, за що насправді, було притягнуто до відповідальності суддю 10 грудня у дисциплінарній справі за скаргою Roman Maselko та Kateryna Butko тут…».

11 грудня 2019 року Центр протидії корупції на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook поширив публікацію такого змісту: «Вища рада правосуддя спаплюжила судову реформу. Ці упирі затвердили положення про конкурс до Вищої кваліфкомісії суддів, в якому повністю нівельовується роль міжнародних експертів при доборі нової ВККС. Цим самим ВРП ставить хрест усій судовій реформі. За ухваленим сценарієм, членами ВККС найімовірніше стануть люди, контрольовані суддівськими кланами, що означає – ніяких змін. Як і було раніше. Цим же рішенням ВРП закопує себе ще глибше, бо терпіти орган у нинішньому вигляді просто неможливо».

У коментарях до вказаних публікацій Центр протидії корупції, звертаючись до Олексія Маловацького, опублікував таке: «Oleksii Malovatskyi, ні пропонували Зеленському прописати одразу відрубування рук, які члени ВРП піднімають на захист аблових і саніних. Президент сказав, що це зарадикально і треба дати вам шанс. Думаю, що після ваших вчорашніх рішень ми повернемося до попередньої дискусії». У свою чергу, Олексій Маловацький у коментарі вказав, що анонімним організація не може відповісти, оскільки не розуміє з ким спілкується (мовою оригіналу: «вибачте, анонімним організаціям не можу відповісти, не розуміючи з кім спілкування…»). Після цього співзасновник цього Центру В.Шабунін зазначив: «Oleksii Malovatskyi, можеш голові Правління відповісти… від тоді, як твою «роботу» оплачують моїми податками, а ти відмазуєш найогидніших персонажів в мантіях. Це зрозуміло?»; «"Правову дискусію"» з Абловим будеш вести. Ти серйозно чекав звернення на "ви" після всіх твоїх уродських рішень? Ти чекав, що з колегами харкатимеш країні в обличчя рішеннями по аблових і саніних, а ми будемо втиратися і на "ви" тобі, негіднику, говорити? Повернись в реальність. Вона тебе, як і твоїх колег, дуже здивує. В твоїх інтересах зробити це максимально швидко. Вам скоро люди під ноги плюватимуть. Треба лише зробити, щоб вас всіх в обличчя впізнавали. Не складне, комунікаційне завдення, між іншим».

Член Вищої ради правосуддя Маловацький О.В. вважає, що вказані коментарі громадського об’єднання «Центр протидії корупції» та В.Шабуніна є провокуючими, містять погрози насильством членам Вищої ради правосуддя та йому особисто у зв’язку із здійсненням повноважень членів Вищої ради правосуддя та спрямовані на перешкоджання діяльності Вищої ради правосуддя.

Член Вищої ради правосуддя Маловацький О.В. вважає, що зазначені факти мають бути перевірені уповноваженими органами в порядку, передбаченому Кримінальним процесуальним кодексом України.

З-поміж іншого, вказані коментарі Центру протидії корупції та В. Шабуніна, на думку Маловацького О.В., свідчать, що дії цього громадського об’єднання спрямовані на пропаганду насильства щодо державних діячів — членів Вищої ради правосуддя, посягання на права і свободи людини, здоров’я населення та незаконне захоплення державної влади.

За результатами розгляду повідомлення встановлено, що зазначені дії містять ознаки втручання в діяльність члена Вищої ради правосуддя та потребують відповідної оцінки уповноважених на це суб’єктів відповідно до їхньої компетенції.

Вища рада правосуддя вирішила звернутися до Генеральної прокуратури України, Служби безпеки України, Національної поліції України, Міністерства юстиції України та Міністерства закордонних справ України щодо оцінки дій громадської організації «Центр протидії корупції» та його голови правління і співзасновника В.Шабуніна в контексті зазначених у цьому рішенні фактів.

 

Рішення Вищої ради правосуддя буде оприлюднене на офіційному веб-сайті Вищої ради правосуддя в розділі «Акти ВРП».

Управління інформації
та забезпечення комунікаційної діяльності

 

Слідкуйте за нами в TelegramFacebookYoutube