X
Введіть слово для пошуку

ВРП звернулася до МЗС та Кабміну з приводу пропозицій послів країн «Великої сімки»

26.01.2021

Вища рада правосуддя звернулася до Міністерства закордонних справ України та до Кабінету Міністрів України із проханням повідомити, чи надсилали посли країн «Великої сімки» (G7) в Україні запропонований перелік пріоритетних заходів офіційним шляхом до Міністерства закордонних справ України та чи планується, у разі отримання їх офіційними каналами, інформувати відповідні органи державної влади України, у тому числі Вищу раду правосуддя, про зазначені пропозиції.

Як зазначено в листі, із засобів масової інформації стало відомо, що посли країн «Великої сімки» (G7) в Україні на своїй сторінці у соціальній мережі «Твітер», оприлюднили перелік пріоритетних заходів, які, на їхню думку, відновлять довіру громадськості до української судової влади та антикорупційної інфраструктури, тощо.

Водночас МЗС раніше повідомляло, що відповідно до частини другої статті 41 Віденської конвенції про дипломатичні зносини 1961 року всі офіційні справи з державою перебування, ввірені представництву держави, що акредитує, здійснюються з міністерством закордонних справ країни перебування або через це міністерство.

Частиною другою статті 5 Закону України «Про дипломатичну службу» передбачено, що Міністерство закордонних справ України є центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері зовнішніх зносин.

Згідно з Указом Президента України «Про заходи щодо вдосконалення координації діяльності органів виконавчої влади у сфері зовнішніх зносин» від 18 вересня 1996 року № 841/96 Міністерство закордонних справ України сприяє взаємодії органів виконавчої влади з органами законодавчої та судової влади в частині здійснення ними зовнішніх зносин.

З огляду на викладене Вища рада правосуддя просить повідомити, чи надсилали посли країн «Великої сімки» (G7) в Україні запропонований перелік пріоритетних заходів офіційним шляхом.