X
Введіть слово для пошуку

ВРП звернулася до Офісу Генерального прокурора у зв’язку з виявленням підробленого судового рішення

08.12.2020

Суддя Апостолівського районного суду Дніпропетровської області Наталія Хоруженко повідомила про виявлення факту виготовлення підробленого судового рішення та незвернення рішення суду до виконання у справі про адміністративне правопорушення.

У повідомленні зазначено, що постановою судді Апостолівського районного суду Дніпропетровської області від 4 лютого 2019 року громадянина було визнано винним за частиною першою статті 130 та накладено на нього адміністративне стягнення у виді штрафу з позбавленням права керування транспортним засобом.

Копію вказаної постанови було направлено на виконання до поліції та Апостолівського відділу Державної виконавчої служби, а справу передано до архіву суду.

Під час здійснення перевірки баз даних ГУ НП в Дніпропетровській області встановлено, що постанова на адресу відділу поліції не надходила, а посвідчення водія повернуто громадянину на підставі постанови Апостолівського районного суду Дніпропетровської області від 4 лютого 2019 року, якою провадження у справі закрито у зв’язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Суддя зауважує, що зазначена постанова нею не ухвалювалася, а за таким номером зареєстрована інша справа.

Матеріали справи та журнал реєстрації розносної кореспонденції не містять записів про отримання відділом поліції та відділом виконавчої служби судового рішення, що фактично свідчить про його невиконання. Це стало підставою для проведення службового розслідування Територіальним управлінням Державної судової адміністрації України в Дніпропетровській області. Як повідомляє суддя, копію висновку та матеріали службового розслідування надіслано до Територіального управління Державного бюро розслідувань для розгляду та прийняття відповідного рішення.

Наразі обставини, повідомлені суддею, перевіряються уповноваженими державними органами.

Виявлення підробленого судового рішення, яке ухвалюється іменем України, може призвести до порушення основних засад судочинства та завдань суду.

З метою вжиття заходів щодо забезпечення авторитету правосуддя ВРП вирішила звернутися до Офісу Генерального прокурора щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочину у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 27 червня 2020 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною четвертою статті 358 Кримінального кодексу України, за фактами, викладеними у повідомленні судді Апостолівського районного суду Дніпропетровської області Наталії Хоруженко.