X
Введіть слово для пошуку

ВРП звернулася до Офісу Генерального прокурора з метою перевірки обставин, повідомлених суддею Київського районного суду міста Одеси (оновлено)

За результатами перевірки відомостей, викладених у повідомленні судді Київського районного суду міста Одеси Ірини Огренич про втручання в її діяльність як судді щодо здійснення правосуддя, Вища рада правосуддя встановила наявність підстав для вжиття заходів забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя.

Суддя повідомила, що один з учасників цивільної справи – відповідач склав заповіт на частку домоволодіння на користь судді, на підставі чого їй було заявлено відвід.

Огренич І.В. зауважила, що заповіт був складений відповідачем за кілька днів до подання заяви про відвід судді від розгляду справи.

На думку І.Огренич, у такий спосіб відповідач хотів вплинути на неї як на головуючого суддю у вказаній справі.  

Заповіт є особистим розпорядженням особи (заповідача) щодо майна, яке їй належить. Водночас обставини, про які повідомила суддя, пов’язані з її професійною діяльністю щодо здійснення правосуддя у конкретній справі, оскільки документ склав учасник справи, зацікавлений у результатах розгляду.

ВРП вважає, що такі обставини створюють загрозу суддівській незалежності, можуть бути способом впливу на суд, оскільки мають на меті спонукати суддю до вчинення чи невчинення певних процесуальних дій або прийняття судових рішень.

Вказаним фактам правоохоронними органами має надаватися кримінально-правова оцінка у порядку, встановленому Кримінальним процесуальним кодексом України.

Тому ВРП вирішила звернутися до Офісу Генерального прокурора щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочину у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною першою статті 376 Кримінального кодексу України (втручання в діяльність судових органів) за обставинами, викладеними у повідомленні судді Київського районного суду міста Одеси Ірини Огренич.