X
Введіть слово для пошуку

ВРП звернулася до Офісу Генерального прокурора з метою перевірки обставин, повідомлених суддею Північного апеляційного господарського суду

Суддя Північного апеляційного господарського суду Марина Барсук повідомила Вищу раду правосуддя про втручання у її професійну діяльність.

На розгляді Північного апеляційного господарського суду перебували апеляційні скарги компаній Trimcroft Services Limited, Emsworth Assets Limited, Calefort Developments Limited, Gilson Investmens Limited на рішення Господарського суду міста Києва у справі за позовом Компанії Trimcroft Services Limited про визнання недійсним договору та відновлення становища, яке існувало до порушення прав.

Серед відповідачів у справі – приватне акціонерне товариство «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат».

М.Барсук зазначає, що журналісти телеканалу «Espreso.TV» в суді ставили їй питання щодо можливості її участі у розгляді справи стосовно Полтавського гірничо-збагачувального комбінату та вимагали від неї заявити самовідвід у цій справі.  

Як стверджує суддя, в подальшому у матеріалах, розміщених на веб-сайтах «lb.ua» та «Espreso.TV», були використані компрометуючі коментарі юриста, який є представником одного з учасників справи, та журналіста, який у відео зазначає її ім’я, прізвище, посаду, демонструє фото судді, вказуючи на її причетність до розгляду зазначеної справи у негативному контексті, що не підтверджено доказами. Інформація, викладена у сюжеті телеканалу «Espreso.TV» та матеріалах веб-сайту «lb.ua» не відповідає вимогам законодавства стосовно засад та принципів журналістської діяльності та не відповідає дійсності. 

Суддя вважає, що аналізуючи інформацію, поширену у відеосюжетах та статтях вказаних ресурсів, глядачі або читачі можуть дійти висновку про заангажованість всіх суддів, які розглядають конкретну справу, та зв’язки всіх суддів, у тому числі Марини Барсук, з окремими фізичними особами, зацікавленими у певному вирішенні такої справи, а використання у відеосюжеті вислову «кишенькові судді» має виключно негативний характер та підриває довіру громадськості до правосуддя.

Як вказує М.Барсук, твердження про її зв’язок з певними особами, зацікавленими в результаті розгляду справи, необґрунтовані та не містять посилання на докази, на підставі яких можна було б дійти таких висновків.

Таким чином суддя вважає, що вказані дії спрямовані на створення у глядачів негативного враження щодо судді Барсук М.А. та водночас всіх суддів, які розглядають подібні справи.

Крім того, у вказаному сюжеті журналісти телеканалу «Espreso.TV» зазначають, що саме своїми діями вони начебто довели упередженість судді та її зацікавленість у розгляді вказаної справи, що стало підставою її вибуття зі складу колегії суддів, яка розглядає цю справу.

Суддя Барсук М.А. наголошує, що її заміна у складі колегії суддів пов’язана з відпусткою, яка була оформлена нею раніше, ще до зустрічі з журналістами.

До того ж, за повідомленням судді, телеканал «Espreso.TV» безпідставно відмовив їй у реалізації права на спростування недостовірної інформації.

На переконання судді, наведені обставини та дії зазначених осіб спрямовані на усунення у позапроцесуальний спосіб судді Барсук М.А. від розгляду справи, перешкоджання здійсненню нею професійних обов’язків та підрив авторитету правосуддя.

Наразі здійснення досудового розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за частиною першою статті 376 Кримінального кодексу України (втручання в діяльність судових органів), доручено Головному слідчому управлінню Національної поліції України.

Обставини, про які зазначено у повідомленні судді, можуть свідчити про вчинення кримінальних правопорушень, тому Рада дійшла висновку про наявність підстав для вжиття заходів щодо забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя.

ВРП вирішила звернутися до Офісу Генерального прокурора щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочину у вказаному кримінальному провадженні за фактами, викладеними у повідомленні судді Північного апеляційного господарського суду Марини Барсук.