X
Введіть слово для пошуку

ВРП звернулася до Офісу Генпрокурора за фактами незаконного проникнення окупантів до приміщення Іванівського районного суду Херсонської області

22.02.2023

Виконувач обов’язків голови Іванівського районного суду Херсонської області Ростислав Ференц повідомив, що 6 січня 2023 року до суду незаконно проникли окупанти держави-агресора. Військовослужбовці рф пошкодили вхідні двері, проникли до приміщення та викрали оргтехніку, комп’ютери та інше майно, яке залишилося у приміщенні суду.

Як поінформувала Херсонська обласна прокуратура, на підставі заяви судді Р. Ференца до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про кримінальне провадження за частиною першою статті 438 Кримінального кодексу України.  

Досудове розслідування наразі здійснюють правоохоронні органи, що уповноважені безпосереднього реагувати на протиправні дії, які вчиняються щодо суддів, та злочини щодо правосуддя.

Варто зазначити, що вказані обставини є наслідком військової агресії російської федерації проти України та вчинення її військово-політичним керівництвом кримінальних правопорушень проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку.

У межах можливих передбачених законодавством заходів реагування для забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя Вища рада правосуддя звернулася до Офісу Генерального прокурора щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочину у вказаному кримінальному провадженні за фактами, викладеними у повідомленні виконувача обов’язків голови Іванівського районного суду Херсонської області Ростислава Ференца.