X
Введіть слово для пошуку

ВРП звернулася до Служби судової охорони та до Офісу Генерального прокурора з приводу надзвичайної події у Любомльському районному суді Волинської області

11.02.2022

Вища рада правосуддя вжила заходів щодо забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя, розглянувши повідомлення заступника начальника Територіального управління Державної судової адміністрації України в Волинській області Світлани Демчук та голови Волинського апеляційного суду Віктора Гапончука про надзвичайну подію, що сталася у Любомльському районному суді Волинської області.

15 січня 2022 року о 05:10 невстановлені особи, використавши легкозаймисті речовини та гранати РГД-5, розбивши  вікно, спричинили вибух у приміщенні канцелярії суду, внаслідок чого сталася пожежа в частині приміщення.

Як повідомляв Любомльський районний суд Волинської області внаслідок вибуху та пожежі було знищено та пошкоджено значну частину приміщення, матеріально-технічну базу суду (оргтехніку, меблі, електромережу, комунікаційну мережу, марковану продукцію тощо).

Внаслідок вказаних подій суд був змушений тимчасово припинити здійснення правосуддя та із 17 січня 2022 року припинити приймання та надсилання будь-якої кореспонденції.

За вказаним фактом працівниками поліції внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною другою статті 194 Кримінального кодексу України (умисне знищення або пошкодження чужого майна, вчинене шляхом підпалу, вибуху чи іншим загальнонебезпечним способом, або заподіяло майнову шкоду в особливо великих розмірах, або спричинило загибель людей чи інші тяжкі наслідки), розпочато досудове розслідування.

ВРП наголошує, що безпека суддів є однією з основних гарантій незалежності суддів, тому Рада вбачає підстави для вжиття заходів щодо забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя, визначених статтею 73 Закону України «Про Вищу раду правосуддя».

Вчинені у зв’язку зі службовою діяльністю судді посягання на його життя і здоров’я, знищення чи пошкодження його майна, погроза вбивством, насильством чи пошкодженням майна судді мають наслідком відповідальність, установлену законом.

Вказані обставини можуть викликати обґрунтоване занепокоєння, у тому числі щодо безпеки суддів та працівників апарату суду.

Суддя має право на забезпечення засобами захисту, які йому надаються Службою судової охорони відповідно до законодавства.

З огляду на вказане, Вища рада правосуддя вирішила звернутися до Служби судової охорони щодо невідкладного вжиття передбачених законом заходів із посилення забезпечення особистої безпеки суддів та охорони приміщення Любомльського районного суду Волинської області.

Також Рада вирішила звернутися до Офісу Генерального прокурора щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочину у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за фактом події у суді 15 січня 2022 року.

Нагадаємо, що з метою якнайшвидшого відновлення роботи Любомльського районного суду Волинської області після пожежі 8 лютого 2022 року Вища рада правосуддя вирішила погодити перерозподіл видатків державного бюджету на загальну суму 1 108,0 тис. грн.

Кошти планується спрямувати, зокрема, на відновлення та облаштування у Любомльському районному суді Волинської області системи електропостачання, локальної мережі, телефонізації, санвузла, реконструкції наявної системи опалення та заміни котла, а також на придбання оргтехніки, меблів, стелажів, господарських товарів, канцелярського обладнання тощо.