X
Введіть слово для пошуку

ВРП звільнила суддю Білозерського районного суду Херсонської області, яка за результатами кваліфікаційного оцінювання визнана такою, що не відповідає займаній посаді

30.04.2024

Вища рада правосуддя під час засідання 30 квітня 2024 року ухвалила рішення про звільнення Білої-Кисельової Анни Анатоліївни з посади судді Білозерського районного суду Херсонської області на підставі підпункту 4 пункту 16¹ розділу ХV «Перехідні положення» Конституції України.

Рішення ухвалено відповідно до подання з рекомендацією Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, у якому зазначено, що за результатами проведеної співбесіди та дослідженого досьє судді Білої-Кисельової А.А. підтверджено нездатність судді виконувати свої обов’язки на прийнятному рівні, який би відповідав стандартам поведінки судді. Отже, Комісія визнала Білу-Кисельову А.А. такою, що не відповідає займаній посаді.

Згідно з пунктом 16¹ розділу XV «Перехідні положення» Конституції України відповідність займаній посаді судді, якого призначено на посаду строком на п’ять років або обрано суддею безстроково до набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)», має бути оцінена в порядку, визначеному законом. Виявлення за результатами такого оцінювання невідповідності судді займаній посаді за критеріями компетентності, професійної етики або доброчесності чи відмова судді від такого оцінювання є підставою для звільнення судді з посади.