X
Введіть слово для пошуку

ВРП звільнила суддю Черкаського апеляційного суду за вчинення істотного дисциплінарного проступку

21.08.2024

20 серпня 2024 року Вища рада правосуддя ухвалила рішення про звільнення судді Черкаського апеляційного суду Бородійчука Володимира Георгійовича на підставі пункту 3 частини шостої статті 126 Конституції України.

Реалізація зазначеної процедури здійснювалася на підставі подання Третьої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя про звільнення судді з посади у зв’язку із вчиненням істотного дисциплінарного проступку, грубого чи систематичного нехтування обов’язками, що є несумісним зі статусом судді або виявило його невідповідність займаній посаді (частина восьма статті 109 Закону України «Про судоустрій і статус суддів»).

За результатами розгляду об’єднаної дисциплінарної справи Третя Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя дійшла висновку, що дії судді містять склад дисциплінарного проступку, передбаченого пунктом 3 частини першої статті 106 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» - допущення суддею поведінки, що порочить звання судді, підриває авторитет правосуддя, зокрема в питаннях дотримання норм суддівської етики та стандартів поведінки, які забезпечують суспільну довіру до суду. Справа стосувалась порушення суддею ПДД – відмови на вимогу поліцейських пройти огляд на стан алкогольного сп’яніння (ч. 1 ст. 130 КУпАП).

Рішенням ВРП від 25 червня 2024 року № 1947/0/15-24 рішення палати залишено без змін.

Рішення ВРП про звільнення з посади не є рішенням про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності, а лише ухвалюється на його підставі, тому за своєю суттю є кадровим.