X
Введіть слово для пошуку

ВРП звільнила суддю Святошинського районного суду міста Києва Тетяну Величко за вчинення істотного дисциплінарного проступку

01.12.2020

1 грудня 2020 року Вища рада правосуддя ухвалила рішення про звільнення Величко Т.О. з посади судді Святошинського районного суду міста Києва за вчинення істотного дисциплінарного проступку.

Рішенням Другої Дисциплінарної палати від 21 вересня 2020 року суддю притягнуто до дисциплінарної відповідальності та застосовано до неї дисциплінарне стягнення у виді подання про звільнення судді з посади.

Рішенням Вищої ради правосуддя від 22 жовтня 2020 року рішення Дисциплінарної палати залишено без змін.

Суддя Величко Т.О., виправивши у серпні 2018 року описку у постановленій нею у травні 2014 року ухвалі про накладення арешту на пакет акцій товариства, вилучила речення про дію ухвали впродовж одного місяця, фактично поновивши арешт пакета акцій. ВРП зазначає, що, постановляючи через чотири роки ухвалу про виправлення описки, суддя знала, що власником пакета акцій вже є інше товариство, і не могла не розуміти, що її дії порушують право власності нового власника.

Дисциплінарна палата дійшла висновку, що характер допущених суддею порушень свідчить про умисність її дій, які призвели до порушення прав людини і основоположних свобод, що спричинило істотні негативні наслідки. Такі дії судді суперечать завданням суду та принципам здійснення правосуддя.

З наведених причин ВРП ухвалила рішення про звільнення Величко Т.О. з посади судді Святошинського районного суду міста Києва на підставі пункту 3 частини шостої статті 126 Конституції України.