X
Введіть слово для пошуку

Вища рада правосуддя підтримує законодавчу ініціативу щодо відновлення дисциплінарної функції Ради

17.09.2021

На цьому Вища рада правосуддя наголошує у консультативному висновку щодо законопроєкту № 5836 «Про внесення змін до Розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку обрання (призначення) на посади членів Вищої ради правосуддя та діяльності дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя» щодо здійснення дисциплінарних проваджень дисциплінарними органами Вищої ради правосуддя».

Парламентарі вважають, що розділ ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України № 1635-IX необхідно доповнити відповідними положеннями, реалізація яких забезпечить громадянам право на захист, усуне прогалини у правовому регулюванні здійснення дисциплінарного провадження стосовно суддів та забезпечить недопущення зупинення функціонування конституційного органу суддівського врядування – Вищої ради правосуддя.

«Правова невизначеність реалізації норм Закону України № 1635-IX позбавила Вищу раду правосуддя можливості здійснювати свої дисциплінарні повноваження щодо суддів, а також розглядати скарги на рішення про притягнення до дисциплінарної відповідальності судді чи прокурора. Вища рада правосуддя була вимушена зупинити розподіл відповідних  скарг між членами Вищої ради правосуддя», – зазначається у консультативному висновку.

Із моменту набрання чинності Законом № 1635-IX до Вищої ради правосуддя надійшло 986 матеріалів дисциплінарних скарг щодо суддів та скарг на рішення відповідних органів про притягнення до дисциплінарної відповідальності судді чи прокурора. Рада застерігає, що з огляду на норми цього Закону такі матеріали вже не можуть бути розглянуті Вищою радою правосуддя у встановлений законом строк.

 Законопроєкт № 5836 усуває правову невизначеність, спричинену прийняттям Закону України № 1635-IX, розблоковує роботу Вищої ради правосуддя в частині реалізації повноважень Ради щодо здійснення дисциплінарного провадження стосовно суддів до початку здійснення дисциплінарними інспекторами Вищої ради правосуддя повноважень, визначених Законом України № 1635-IX, та врегульовує питання проведення оцінювання діючих членів Вищої ради правосуддя. Як зазначено в консультативному висновку, прийняття цього законопроєкту дасть змогу забезпечити безперервність роботи ВРП, та не допустити порушення строків розгляду дисциплінарних скарг та звуження прав учасників дисциплінарного провадження.

Вища рада правосуддя підтримує доопрацьований законопроєкт № 5836.