X
Введіть слово для пошуку

З 1 листопада у ВРП буде відновлено авторозподіл дисциплінарних скарг між членами Ради

19.10.2023

19 жовтня 2023 року Вища рада правосуддя ухвалила рішення відновити з 1 листопада 2023 року розподіл між членами Ради скарг щодо дисциплінарного проступку судді та скарг на рішення про притягнення до дисциплінарної відповідальності судді чи прокурора. Рішення прийнято з метою негайного відновлення дисциплінарної функції Вищої ради правосуддя, а також  забезпечення рівномірного розподілу справ між членами Ради.

17 вересня 2023 року набрав чинності Закон України № 3304-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України щодо негайного відновлення розгляду справ стосовно дисциплінарної відповідальності суддів». Він вводиться в дію з дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та деяких законів України щодо зміни статусу та порядку формування служби дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя» (№ 3378-IX), який 19 жовтня 2023 року набрав чинності. Цими законами відновлено дисциплінарну функцію Вищої ради правосуддя.

Пунктом 237 розділу ІІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Вищу раду правосуддя» встановлено, що тимчасово, до дня початку роботи служби дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя, повноваження дисциплінарного інспектора здійснює член Дисциплінарної палати (доповідач), визначений автоматизованою системою розподілу справ.

Нагадаємо, розподіл дисциплінарних скарг та скарг на рішення про притягнення до дисциплінарної відповідальності судді чи прокурора було зупинено 5 серпня 2021 року рішенням Ради № 1809/0/15-21 після зміни законодавства та запровадження служби дисциплінарних інспекторів. Наразі у ВРП накопичилося понад 12 тисяч скарг щодо дисциплінарного проступку судді.