X
Введіть слово для пошуку

З початку 2021 року ВРП розглянула 249 повідомлень про втручання у діяльність суддів

Такі дані наведені в інформаційно-аналітичній довідці про діяльність Вищої ради правосуддя, Дисциплінарних палат Вищої ради правосуддя та секретаріату Вищої ради правосуддя за січень – вересень 2021 року.

Із початку року до ВРП надійшло 211 повідомлень про втручання у діяльність суддів щодо здійснення правосуддя та дії, що порушують гарантії незалежності суддів або підривають авторитет правосуддя. З урахуванням повідомлень, які надійшли в попередні періоди, за перші дев’ять місяців 2021 року Рада розглянула 249 повідомлень.

За результатами розгляду 77 повідомлень про втручання в діяльність суддів щодо здійснення правосуддя ухвалено 65 рішень про вжиття заходів реагування:

·        звернення до прокуратури та органів правопорядку стосовно надання інформації про розкриття та розслідування злочинів;

·        внесення до відповідних органів чи посадових осіб подання про виявлення та притягнення до встановленої відповідальності осіб, якими вчинено дії або допущено бездіяльність, тощо.

Розглянувши 172 повідомлення суддів, Рада ухвалила 37 рішень про затвердження 162 висновків членів ВРП про відсутність підстав для вжиття заходів щодо забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя.

Загалом протягом 2017–2020 років ВРП розглянула 1 424 повідомлення суддів про втручання в їхню професійну діяльність.

Нагадаємо, до повноважень Вищої ради правосуддя статтею 131 Конституції України та статтями 3, 73 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» віднесено вжиття заходів щодо забезпечення авторитету правосуддя та незалежності суддів.