X
Введіть слово для пошуку

Запровадження нових правил авторозподілу судових справ відтерміновується до 1 червня 2022 року

25.03.2022

Рішенням Голови Верховного Суду до 1 червня 2022 року відтерміновано набрання чинності змінами до Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.

Вища рада правосуддя затвердила Зміни до Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) ЄСІТС. Положення було доповнено розділом IV «Особливості автоматизованого розподілу судових справ», який встановлює правила розподілу судових справ між суддями, повноваження зборів суддів щодо здійснення автоматизованого розподілу тощо.

Зміни мали набрати чинності з 15 березня 2022 року. Державна судова адміністрація України, Київський апеляційний суд, Верховний Суд мали забезпечити до цієї дати приведення автоматизованого розподілу судових справ у судах у відповідність до затверджених Змін.

Однак під час воєнного стану, запровадженого в Україні 24 лютого 2022 року через збройну агресію росії, судам доводиться працювати у складних умовах. Часто відсутня можливості скликати збори суддів для затвердження в суді особливостей авторозподілу справ. Тож запровадження нових правил авторозподілу відтерміновано до 1 червня 2022 року.

Повноваження ухвалювати зазначені рішення у Голови Верховного Суду з’явилися 22 березня 2022 року після набрання чинності Законом України «Про внесення змін до розділу ХІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про судоустрій і статус суддів» щодо забезпечення сталого функціонування судової влади в період відсутності повноважного складу Вищої ради правосуддя».