X
Введіть слово для пошуку

Затверджено Методологію оцінювання професійного досвіду кандидатів на зайняття посади члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України

На офіційному веб-сайті Вищої ради правосуддя оприлюднено текст рішення ВРП № 55/0/15-20, ухваленого 14 січня 2020 року, про затвердження Методології оцінювання професійного досвіду кандидатів на зайняття посади члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Як нагадав під час засідання Вищої ради правосуддя доповідач – Голова ВРП Андрій Овсієнко, 10 грудня 2019 року Вищою радою правосуддя затверджено Положення про проведення конкурсу на зайняття посади члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (рішення № 3407/0/15-19).

Відповідно до пункту 1.3 цього Положення відбір кандидата на посаду члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України здійснюється відповідно до визначених Законом вимог до члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, за критерієм професійної компетентності, що включає професійний досвід, знання і володіння державною мовою, а також за моральними і діловими якостями, необхідними для виконання обов’язків члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

За критерієм професійного досвіду конкурсна комісія оцінює стаж професійної діяльності особи у сфері права, враховуючи, зокрема, такі показники: стаж здійснення правосуддя суддею; стаж адвокатської, наукової та викладацької діяльності; участь у законопроектній роботі, наявність наукових публікацій у сфері права; наявність наукового ступеня, вченого звання та професійних здобутків.

Проект Методології оцінювання професійного досвіду кандидатів на зайняття посади члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України розроблений Національною школою суддів України та надісланий до Вищої ради правосуддя.  

Під час засідання Вища рада правосуддя затвердила Методологію оцінювання професійного досвіду кандидатів на зайняття посади члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Методологією визначено, що оцінювання професійного досвіду кандидатів на зайняття посади члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України полягає у визначенні конкурсною комісією стажу професійної діяльності особи у сфері права за такими показниками: стаж здійснення правосуддя суддею; стаж адвокатської, наукової та викладацької діяльності; участь у законопроектній роботі, наявність наукових публікацій у сфері права; наявність наукового ступеня, вченого звання та професійних здобутків.

Конкурсна комісія здійснює оцінювання професійного досвіду кандидатів на зайняття посади члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України за результатами дослідження документів та інформації, наданої кандидатом та/або іншими особами відповідно до законодавства України.

Методологія містить перелік показників для оцінювання професійного досвіду кандидатів на зайняття посади члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Документ встановлює шкалювання показників та визначення результатів оцінювання професійного досвіду кандидатів та визначає, що максимальний бал за професійний досвід кандидата становить 10 балів, мінімальний бал – 0 балів.

Рішення Вищої ради правосуддя № 55/0/15-20 від 14 січня 2020 року «Про затвердження Методології оцінювання професійного досвіду кандидатів на зайняття посади члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України»

Управління інформації
та забезпечення комунікаційної діяльності

Слідкуйте за нами в TelegramFacebookYoutube