X
Введіть слово для пошуку

До уваги суддів - Важливе

До уваги суддів:

щодо звернення судді з повідомленням про втручання в діяльність щодо здійснення правосуддя

Відповідно до частини четвертої статті 48 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» суддя зобов’язаний звернутися з повідомленням про втручання в його діяльність як судді щодо здійснення правосуддя до Вищої ради правосуддя та до Генерального прокурора.

Пунктом 9 частини сьомої статті 56 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» визначено, що суддя зобов’язаний звертатися з повідомленням про втручання в його діяльність як судді щодо здійснення правосуддя до Вищої ради правосуддя та до Генерального прокурора упродовж п’яти днів після того, як йому стало відомо про таке втручання.

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 73 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» Вища рада правосуддя з метою забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя веде і оприлюднює на своєму офіційному вебсайті реєстр повідомлень суддів про втручання в діяльність судді щодо здійснення правосуддя, проводить перевірку таких повідомлень, оприлюднює результати та ухвалює відповідні рішення. У частині третій
статті 73 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» зазначено, що повідомлення судді про втручання в діяльність щодо здійснення правосуддя іншим суддею розглядається в порядку, визначеному цим Законом для розгляду дисциплінарної скарги.

Згідно з пунктом 6 частини першої статті 106 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» суддю може бути притягнуто до дисциплінарної відповідальності в порядку дисциплінарного провадження за неповідомлення суддею Вищої ради правосуддя та Генерального прокурора про випадок втручання в діяльність судді щодо здійснення правосуддя, у тому числі про звернення до нього учасників судового процесу чи інших осіб, включаючи осіб, уповноважених на виконання функцій держави, з приводу конкретних справ, що перебувають у провадженні судді, якщо таке звернення здійснено в інший, ніж передбачено процесуальним законодавством спосіб, упродовж п’яти днів після того, як йому стало відомо про такий випадок.

Повідомлення про втручання в діяльність суддів щодо здійснення правосуддя подаються до Вищої ради правосуддя у письмовій (паперовій або електронній) формі:

 – зразок повідомлення судді про втручання в діяльність щодо здійснення правосуддя.

Повідомлення про втручання в діяльність суддів щодо здійснення правосуддя в електронній формі можуть бути подані, в тому числі, електронною поштою або через модуль «Електронний кабінет» шляхом заповнення відповідної електронної форми документа.

Подані (надіслані) до Вищої ради правосуддя заяви, скарги, повідомлення, звернення, які підлягають автоматизованому розподілу між членами Вищої ради правосуддя, мають містити власноручний підпис або електронний цифровий підпис автора (заявника).

За додатковою інформацією звертатись до відділу з питань незалежності суддів управління суддівської кар’єри, дисциплінарної відповідальності, незалежності суддів секретаріату Вищої ради правосуддя за
тел.: +38 (044) 481-06-12.

 

До уваги суддів!

Вища рада правосуддя 1 червня 2023 року призначила повноважний склад Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

У зв’язку з неможливістю здійснення правосуддя у відповідному суді, виявленням надмірного рівня судового навантаження у відповідному суді, припиненням роботи суду у зв’язку зі стихійним лихом, військовими діями, заходами щодо боротьби з тероризмом або іншими надзвичайними обставинами, за рішенням Вищої ради правосуддя, ухваленим на підставі подання Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, суддя може бути, за його згодою, відряджений до іншого суду того самого рівня і спеціалізації для здійснення правосуддя.

У період дії надзвичайного чи воєнного стану і за умови зміни територіальної підсудності судових справ, що розглядаються у відповідному суді, в порядку, передбаченому частиною сьомою статті 147 цього Закону, суддя суду, територіальна підсудність справ якого змінюється, може бути без його згоди відряджений для здійснення правосуддя до суду, якому визначається територіальна підсудність справ, що перебували у провадженні суду, в якому працює суддя, а в разі відсутності вакансій у цьому суді - до іншого суду того самого рівня і спеціалізації (стаття 55 Закону України «Про судоустрій і статус суддів»).

Процедура підготовки та ухвалення рішень щодо відрядження судді як тимчасового переведення до іншого суду того самого рівня і спеціалізації для здійснення правосуддя, продовження строку відрядження та дострокового закінчення відрядження судді визначена Порядком відрядження судді до іншого суду того самого рівня і спеціалізації (як тимчасового переведення), затвердженого рішенням Вищої ради правосуддя від 24 січня 2017 року № 54/0/15-17, зі змінами.

 

До уваги суддів:
щодо ознайомлення із суддівським досьє

У зв’язку з численними зверненнями суддів до Вищої ради правосуддя з проханням ознайомитись із суддівським досьє інформуємо.

Відповідно до пункту 6 частини першої статті 93 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» формування і ведення суддівського досьє здійснює Вища кваліфікаційна комісія суддів України.

Вища рада правосуддя отримує суддівські досьє з Вищої кваліфікаційної комісії суддів України на електронних носіях виключно для підготовки членами Ради до розгляду відповідних кадрових та дисциплінарних питань.


До уваги суддів:
щодо подачі заяв про звільнення у відставку чи за власним бажанням

Відповідно до частини першої статті 116 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» суддя, який має стаж роботи на посаді судді не менше двадцяти років, що визначається згідно зі статтею 137 цього Закону, має право подати заяву про відставку.

Стаття 137 зазначеного Закону регламентує, що до стажу роботи на посаді судді зараховується робота на посаді:

1) судді судів України, арбітра (судді) арбітражних судів України, державного арбітра колишнього Державного арбітражу України, арбітра відомчих арбітражів України, судді Конституційного Суду України;

2) члена Вищої ради правосуддя, Вищої ради юстиції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України;

3) судді в судах та арбітрів у державному і відомчому арбітражах колишнього СРСР та республік, що входили до його складу.

До стажу роботи на посаді судді також зараховується стаж (досвід) роботи (професійної діяльності), вимога щодо якого визначена законом та надає право для призначення на посаду судді.

Суддя має право у будь-який час перебування на посаді незалежно від мотивів подати заяву про звільнення з посади за власним бажанням (частина друга статті 116 Закону України «Про судоустрій і статус суддів»).

Заява про відставку чи звільнення з посади за власним бажанням подається суддею до Вищої ради правосуддя:

зразок заяви судді про звільнення з посади у відставку;

зразок заяви судді про звільнення з посади за власним бажанням.

З метою оперативного опрацювання та розгляду Вищою радою правосуддя заяв суддів про звільнення у відставку чи за власним бажанням рекомендуємо надавати такі документи:

копію паспорта громадянина України;

копію трудової книжки;

копії актів про призначення, обрання та переведення судді на посаду.

До заяви про звільнення у відставку доцільно додати біографічну довідку судді (зразок), копію диплома про вищу освіту з додатком, довідку з навчального закладу у якій вказана форма навчання (за наявності),  копію послужного списку (за наявності), копію військового квитка (за наявності).

Копії документів мають бути засвідчені підписом посадової особи кадрової служби чи керівника апарату суду і скріплені відбитком печатки суду. Копії документів, які складаються з кількох сторінок, прошиваються та нумеруються.

За додатковою інформацією звертатись до відділу з питань реалізації кадрових повноважень управління забезпечення діяльності членів Вищої ради правосуддя секретаріату Вищої ради правосуддя за тел. (044) 481-06-27.


 

Оголошення