X
Введіть слово для пошуку

ФЕСЕНКО Леонід Іванович

Суддя Верховного Суду України

Робота на громадських засадах (членство)

  • член Робочої групи з питань судової реформи при Президентові України (з 24.03.2010)
  • член Вищої ради юстиції (13.01.2011 - 11.06.2013), призначений Указом Президента України від 22.12.2010, присягу члена ВРЮ склав на пленарному засіданні Верховної Ради України 13.01.2011
  • член Робочої групи з питань реформування прокуратури та адвокатури (за згодою), створеної Президентом України (з 22.11.2011)
  • член Робочої групи з питань реформування законодавства про адміністративні правопорушення та запровадження інституту кримінальних проступків, створеної Розпорядженням Президента України (з 30.05.2012)

Народився

  • 10 червня 1949 року у м. Рубіжне Луганської області

Освіта

  • Харківський юридичний інститут (1972–1976), спеціальність «правознавство»

Наукові ступені та звання (спеціальні звання, ранги, класні чини)

  • перший кваліфікаційний клас судді (1996)
  • почесний академік Міжнародної академії інформатизації
  • перший ранг державного службовця (2007)

Нагороди

  • Заслужений юрист України (1997)
  • Орден «За заслуги» ІІІ ступеня (2003)
  • Відзнака МВС України «За сприяння органам внутрішніх справ України» (2003)
  • Відзнака Ради суддів України «За сумлінну працю» (2004)

Кар’єра
09.1965–06.1967 – учень, Рубежанське професійно-технічне училище № 38;

07.1967–01.1968 – слюсар-монтажник, Луганське спецуправління «Хіммонтаж» № 8;

01.1968–02.1968 – старший інспектор по кадрам, Луганське спецуправління «Хіммонтаж» № 8;

02.1968–12.1968 – слюсар-монтажник, Рубежанське спецуправління № 9;

01.1969–08.1972 – слюсар з ремонту рухомого складу транспортного цеху, Рубежанський хімкомбінат;

09.1972–07.1976 – студент Харківського юридичного інституту;

04.1976–06.1982 – суддя Кам'янобрідського районного суду м. Луганська;

06.1982–01.1983 – старший консультант з судової роботи відділу юстиції Луганського облвиконкому;

01.1983–07.1987 – заступник начальника відділу юстиції Луганського облвиконкому;

07.1987–05.1996 – начальник управління юстиції в Луганській області;

05.1996–05.2006 – голова апеляційного суду Луганської області;

25.05.2006–23.11.2007 – народний депутат України V скликання, член Комітету Верховної Ради України з питань правосуддя;

23.11.2007–04.02.2011 – народний депутат України VІ скликання, член Комітету Верховної Ради України з питань правосуддя;

11.10.2010–18.09.2012 – Голова Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ;

з 18.09.2012 – суддя Верховного Суду України.