X
Введіть слово для пошуку

Канадсько-український проект «Підтримка судової реформи»

Основна мета канадсько-українського проекту «Підтримка судової реформи» (далі – Проект) – ефективне сприяння незалежності і незаангажованості судів для відновлення довіри громадськості до судової системи.

Проект впроваджується двома установами: Національний суддівський інститут Канади та Офіс Уповноваженого з федеральних судових справ Канади.

Партнери Проекту з української сторони: Вища рада правосуддя, Верховний Суд, ВККСУ, НШСУ, РСУ, ДСАУ та суди.

Пілотні регіони – Проект здійснює свою діяльність у пілотних регіонах, особливо в питаннях комунікації, підтримки голів судів та  судового адміністрування (Одеса, Запоріжжя, Івано-Франківськ та Хмельницький). 

Орієнтовна тривалість Проекту становитиме п’ять років, починаючи з квітня 2016 року до березня 2020 року. Було прийнято рішення про продовження строку реалізації проєкту ще на один рік.  

 

Загалом Проект надаватиме підтримку в трьох основних напрямах:

1. У контексті співпраці з Верховним Судом метою цього компоненту є оптимізація методів роботи та інституційних можливостей ВС для виконання ним передбаченої законом ролі в рамках судової системи, зокрема здійснення контролю за послідовним застосуванням законодавства та сприяння незалежності та відповідальності судової системи загалом. Цей етап проекту також передбачає підтримку голів судів у питаннях незалежного та відповідального керівництва. Основну відповідальність за цей етап проекту бере на себе Національний суддівський інститут Канади (НСІ).

2. Підтримка і сприяння прозорості та об’єктивності в контексті добору, призначення, професійної дисципліни та кар’єрного росту суддів. Цей проект також забезпечуватиме підтримку розвитку органів суддівського врядування та самоврядування. У цьому компоненті увага Проекту буде зосереджена на Вищій раді правосуддя, Вищій кваліфікаційній комісії суддів України (ВККСУ) і Раді суддів України (РСУ). Відповідальні виконавці цього компоненту – НСІ та Офіс Уповноваженого з федеральних судових справ Канади.

3. Забезпечення підтримки з питань, пов’язаних з ефективним адмініструванням судів та відправленням правосуддя, зокрема апробація передових практик судочинства та адміністрування судів у вибраних регіонах; підсилення інституційних можливостей Державної судової адміністрації України (ДСАУ). У рамках цього компоненту також передбачається співпраця з громадськістю, зокрема налагодження діалогу між різними зацікавленими сторонами та суддями в контексті залучення громадськості до ходу реформи та оптимізації методів комунікації судів.  Основну відповідальність за цей компонент проекту бере на себе Офіс Уповноваженого з федеральних суддівських справ Канади.