X
Введіть слово для пошуку

Нідерландсько-український проєкт «Судова влада та суспільство в Україні»

Нідерландсько-український проєкт

«Судова влада та суспільство в Україні»

 

Незалежний, ефективний, прозорий та передбачуваний суд є невід’ємним складником верховенства права і сприяє позитивним відносинам між судовою владою і суспільством.

 

Проєкт реалізується Центром міжнародного правового співробітництва (Center for International Legal Cooperation – CILC) за підтримки Міністерства закордонних справ Нідерландів у рамках Програми МАТРА. Центр міжнародного правового співробітництва є неприбутковою організацією, яка сприяє зміцненню верховенства права шляхом розробки й реалізації проєктів міжнародного правового співробітництва, та шукає рішення проблемних питань у правових системах, сприяючи розбудові спроможностей та підтримуючи обмін знаннями і навичками між науковцями і практиками у сфері організації роботи державного сектору

 

ЦІЛІ

Проєкт прагне зміцнити взаємини між судовою владою і суспільством, зосереджуючись на:

• розбудові суддівського самоврядування та розвитку самоуправління в судовій системі

• сприянні підвищенню професійного рівня суддів і працівників апаратів судів.

 

ОБГРУНТУВАННЯ

Право на справедливий, вчасний і ефективний судовий розгляд незалежним, професійним і передбачуваним судом є передумовою верховенства права. Сприяючи співпраці між українськими та нідерландськими суддями, фахівцями в сфері права і експертами, Проєкт має за мету зміцнення суддівського самоврядування, підвищення професійного рівня суддів, удосконалення судового процесу і покращення якості судових рішень. Зосереджуючись на цих напрямах роботи, Проєкт прагне більш ефективного і дієвого відправлення правосуддя, що, в свою чергу, сприятиме більшій довірі громадян до судової системи України.

 

ПІДХІД ДО РОБОТИ

Проєкт відповідає конкретним вимогам і потребам низки українських судів. Початок реалізації програми, яка передбачає взаємне навчання і обмін передовими практиками, призведе до більш близької співпраці українських і нідерландських колег.

 

ДІЯЛЬНІСТЬ ПРОЄКТУ

Цілі Проєкту досягатимуться завдяки різноманітним заходам, включаючи:

• аналіз засадних цінностей судочинства і основ довіри широкого загалу до судової влади;

• тренінги із забезпечення якості та правильного обґрунтування судових рішень, що матиме наслідком належне сприйняття судових рішень громадянами;

• круглі столи з питань ефективності, своєчасності, прозорості та передбачуваного перебігу судових слухань;

• семінари задля розробки рекомендацій щодо удосконалення судового процесу;

• експертні обговорення і обмін знаннями щодо лідерства, командної роботи та комунікацій;

• робочі відвідини нідерландських судів.

 

КОМАНДА ПРОЄКТУ

 

  • Очільниця Проєкту

Естер де Рой – заступниця голови окружного суду Амстердама і водночас кураторка міжнародного співробітництва і дослідження проблематики правовладдя. Вона понад 25 років працювала на суддівських і керівних посадах в декількох судах Нідерландів, а також реалізовувала проєкти міжнародної співпраці в Боснії, Греції та Україні. Вона входить у правління Нідерландської фундації «Судді задля суддів».

 

  • Керівник Проєкту

Ліно Брозіус має чималий досвід у сфері міжнародного правового співробітництва і здійсненні проєктів з реформування юстиції. Він розробив і реалізував проєкти ЄС і уряду Нідерландів із розбудови інституційної спроможності в країнах Східної Європи і Західних Балкан. Зокрема, в Україні він опікувався питаннями розвитку суддівського самоврядування, формування суспільної довіри до судівництва і застосування альтернативних покарань і пробації.

 

  • Менеджерка Проєкту

 

Йоке Пістерс брала участь у розробці, реалізації та моніторингу проєктів міжнародного правового співробітництва в Україні та західнобалканських державах. До роботи в CILC/ЦМПС вона працювала в масштабних програмах співпраці та розвитку, які допомагали численним країнам і мали на меті формування стратегічних партнерських взаємин між громадянським суспільством, урядовими структурами і приватними утвореннями.

 

УЧАСНИКИ ПРОЄКТУ З УКРАЇНСЬКОЇ СТОРОНИ

  • Вища рада правосуддя
  • Національна школа суддів України
  • Рада суддів України
  • Всеукраїнська асоціація адміністративних суддів України
  • суди Києва та Київської області.