X
Введіть слово для пошуку

РОМАНЮК Ярослав Михайлович

Голова Верховного Суду України

Народився

  • 26 січня 1961 року в с. Гаї-Дітковецькі Бродівського району Львiвської областi

Освіта

  • Львівський державний університет імені Івана Франка (1988), спеціальність «правознавство»

Наукові ступені та звання (спеціальні звання, ранги)

  • кандидат юридичних наук
  • вищий квалiфiкацiйний клас

Нагороди

  • Заслужений юрист України (2008)

Кар’єра

1988–1995 – помічник прокурора, слідчий прокуратури, старший помічник прокурора Буського району Львівської області

1995–2003 – суддя Бродівського районного суду Львівської області

2003–2005 – суддя апеляційного суду Львівської області

07.2005–12.2011 – суддя Верховного Суду України

12.2011–17.05.2013 – перший заступник Голови Верховного Суду України

17.05.2013– 14.12.2017 – Голова Верховного Суду України

12.01.2017 – відповідно до рішення Вищої ради юстиції від 12 січня 2017 року № 11/0/15-17 Вищу раду юстиції реорганізовано шляхом перетворення у Вищу раду правосуддя; члени Вищої ради юстиції набули статусу члена Вищої ради правосуддя та здійснюють повноваження членів Вищої ради правосуддя;  Голова Вищої ради юстиції набув статусу та здійснює повноваження Голови Вищої ради правосуддя; створено Комісію з питань реорганізації Вищої ради юстиції та утворення Вищої ради правосуддя; затверджено Порядок здійснення заходів, пов’язаних із реорганізацією Вищої ради юстиції та утворенням Вищої ради правосуддя; вирішено вчинити дії для державної реєстрації Вищої ради правосуддя.

Робота на громадських засадах (членство)

  • Голова Ради суддів України (2011–2013)
  • член Вищої ради юстиції за посадою (17.05.2013–12.01.2017), присягу члена ВРЮ склав на пленарному засіданні Верховної Ради України 23.05.2013
  • член Вищої ради правосуддя з 12.01.2017 відповідно до рішення ВРЮ від 12 січня 2017 року № 11/0/15-17 (12.01.2017–14.12.2017) 
  • член Національного антикорупційного комітету при Президентові України (з 31.12.2013)
  • член Ради з питань судової реформи при Президентові України (з 27.10.2014)
  • член  Конституційної Комісії, створеної Указом Президента України від 31 березня 2015 року № 190/2015

Останнє оновлення: 14.12.2017